Uggla
Signerad A. Sandström samt AS. Numrerad 8/12. Gjutarstämpel Fundicion R. Buchhass. Grönpatinerad brons. Höjd 26,5 cm.
Naturhistoriska riksmuseet, Stockholm.
Separatutställning, 2004.
Bruno Liljeforsstiftelsen, Österbybruk, 2004.
Fahlnaes Konsthandel, Göteborg, Bruno Liljefors - Anders Sandström", 2005.
Galleri Gude, Oslo, 2008.
Åmells Konsthandel, Stockholm 2008.
Åmells Konsthandel, London 2008.