148
260965

Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 580 EUR
1 400 - 1 680 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

Brudpar

Par ur "Bröllopsgruppen". Signerade Axel Petersson och daterade 1919. Även stämpelsignerade Axel Petersson "Döderhultarn" Oskarshamn. Snidat och bemålat trä. Höjd 24 resp. 26 cm.

Brudens ena fot med lagning.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

71. Anders Bruno Liljefors, vas, stengods, Gustavsbergs studio, 1940-50-tal.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
3 500

ditt bud
Aktuellt bud:
6 500 SEK