1476
243264

SERVIS, 49 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 520 - 5 270 EUR
3 730 - 5 600 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 18 mattallrikar, 12 sopptallrikar, 10 desserttallrikar, två skålar, två skålfat, fyra stekfat och två saltkar.

Sprickor, nagg.

Proveniens

According to family tradition from the Hall family, Gunnebo.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

548. Siri Meyer, Hamnbild från Mallorca.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK