144
253079

Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
17 500 SEK
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

"Fingerkrok"

Stämpelsignerad Axel Petersson. Snidat och delvis bemålat trä. Längd 40, höjd 27 cm. Monterad på träplatta.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

217. Harald Notini, bordslampa, modell "6891", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, Stockholm 1920-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK