1402
268811

STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 680 - 3 580 EUR
2 840 - 3 790 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille vertefärger av figurscen. Mått 20,8 x 20,8 x 2,4 cm.

Slitage, nedslipad fot, troligen ursprungligen med ben.

Proveniens

Bears inventory mark from M.H. Soames Collection and Hancock, 37 Bury Street, St James's, SWI. Lot no 5913, 7676.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?