ASK med LOCK innehållande en CABARET, emalj på koppar. Qing dynastin, Canton, 1700-tal.
Rik dekor i famille rosepaletten mot blå fond. Sju löstagbara cabaretdelar, invänding dekor av fladdermöss och lyckosymboler mot turkos fond. Diameter 30,5 cm.
Skador, lagningar.
×
Logga in
Kunde inte logga in