Kamelhårsfärgad botten med lotusrankor i olika blå nyanser. Mellanblå huvudbård med fladdermöss, pionslingor och lutor.
Något smutsig, smärre fläckar, malskador. Sidorna med smärre trampveck och skador.
Ivan P. Troedsson, anställd vid Gadelius i Tokyo på 1920-talet.