1150
255396

SEMIANTIK BIDJAR. 207,5 x 136,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Rödmelerad botten med stor polykrom medaljong, stiliserade blomslingor och hörnornament. Mörkblå huvudbård med stor palmettranka.

Det kamelhårsfärgade garnet ställvis något korroderat. Ställvis något slitage, smutsig, smärre fläckar, ställvis märken efter klor. Baksidan ställvis fälld och med obetydliga malskador, sidorna med smärre trampveck.