Brun med täta polykroma molnmönster, symboler, heliga berget och vågor samt stora drakar broderade med guldtråd. Kantband.
Få ställen med något slitage. Några gyllene trådar är lösa, en ögla för knapp är sönder.
Några gyllene trådar är lösa, en ögla för knapp är sönder.
Chefen för General Electric i Kina, Shanghai, på 1930-talet.