1122
250849

ÅKDYNA (agedyna). Rölakan. 49 x 106 cm. Skåne 1800-talets förra hälft.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 707 EUR
546 - 729 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Stora polykroma blommor och rutmönster med mindre stiliserade blommor. Viggmönstrad bård. Broderat monogram KAD.

Obetydligt slitage, fläckar, smärre skador.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

262. Nils Fougstedt, fat, tenn och mässing, modell "A 294", Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1931.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
7 500 SEK