1090
262514

MANCHETTKNAPPAR, cabochonslipade ametister, Tyskland.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
364 - 546 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

14k guld. Originaletui från Ludwig Bertsch, Karlsruhe.

Proveniens

Enligt uppgift gåva från Drottning Victoria till Anders Rydin, ingenjör och hovtågmästar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

17. Vicke Lindstrand, vas, glas, "Träd i dimma", Kosta, 1950-60-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
12 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
Aktuellt bud:
12 000 SEK