263353

BRUNO MATHSON, slagbord "Maria", Firma Karl Mathsson sannolikt 1940-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Bordsskivor av alm, underrede av bok. Etikettmärkt Bruno Mathsson Firma Karl Mathsson Made in Värnamo Sweden, med tuschmärkning BM 36 samt Bruno Mathsson Möbler. Höjd 72,5 cm, bredd 90 cm, längd utfällt ca 280 cm

Något slitage, fuktfläck.