BRUNO MATHSON, slagbord "Maria", Firma Karl Mathsson sannolikt 1940-tal.
Bordsskivor av alm, underrede av bok. Etikettmärkt Bruno Mathsson Firma Karl Mathsson Made in Värnamo Sweden, med tuschmärkning BM 36 samt Bruno Mathsson Möbler. Höjd 72,5 cm, bredd 90 cm, längd utfällt ca 280 cm
Något slitage, fuktfläck.
×
Logga in
Kunde inte logga in