55
251615

BØRGE MOGENSEN, pall, Fredrica Stolefabrik, Danmark, 1960-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
273 - 364 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Stomme av ek, sits av flätad rotting. Ettikettmärkt AKTIESELSKABET FREDRICA STOLEFABRIK MADE IN DENMARK DESIGN BØRGE MOGENSEN samt DANISH Furniture Control. Längd 69, bredd 46, höjd 34,5 cm.

Obetydligt slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

95. Erich & Ingrid Triller, vas, stengods, Tobo.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK