430
251464

Alex Katz

(USA, Född 1927)
Utropspris
350 000 - 450 000 SEK
30 500 - 39 200 EUR
31 900 - 41 100 USD
Klubbat pris
340 000 SEK

Alex Katz
(USA, Född 1927)

"Pink Petunia #2"

Signerad A. Katz. Utförd 1968. Duk 46 x 81 cm.

Införselmoms

Proveniens

Fischbach Gallery, New York.
Privatsamling.