"Birds Eye View: Shanghai 2"
Signerad Weng Fen och numrerad 2/10 och daterad 2005 på etikett a tergo. Chromogenic print 80 x 101 cm.
Primo Marella Gallery, Peking, "Out of the Red 2, the Photographic Session", 2005.
Hatje Cantz,"Mahjong - Contemporary Art from the Uli Sigg Collection", 2005, avbildad i färg sid 230-231.
Zhu Qi, "Chinese Avant-Garde Photography since 1990", 2004, avbildad i färg.