"Michal Mermaid", 1980
Signerad Sheila Metzner och daterad 1981 a tergo. Även stansad "Sheila Metzner Photograph Michel Fresson print". Vintage. Carbon print, bildyta 40 x 27 cm. Bladstorlek 54,7 x 39,6 cm.
Gallery of Graphic Arts LTD, New York.
Jack Woody (m.fl), "Sheila Metzner; Color", 1991, avbildad.