"Hunting Ghosts", 2009
Signerad Lovisa Ringborg och numrerad 2/5 och daterad 2010 på etikett a tergo. C-print, glas 60 x 130 cm.
Sophie Allgårdh, "Passioner och bestyr - svensk konst på 2000-talet", SAK årsbok 2011 publikation nr 120, 2011, avbildad helsida i färg sid 179.
Galleri Niklas Belenius, Stockholm.
Upplaga 5 + 2 AP.
Ur serien "The Limbo Pictures", 2007-2009.