825
259292

MATTA. Rölakan. 201,5 x 139 cm. Signerad MÅ. Sverige 1950-60-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
442 - 618 EUR
455 - 638 USD
Klubbat pris
29 000 SEK

Benvit botten med rutor och ränder i olika grå och bruna nyanser.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Skadade fransar, flera saknas.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

160. Märta Måås-Fjetterström, matta, ”Blå heden”, rölakan, ca 248 x 151 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK