824
263598

MATTA. Reliefrya. 259,5 x 172 cm. Signerad KH (KM?). Sverige omkring 1960.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
795 - 883 EUR
820 - 911 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Rosamelerad slätvävd botten med knutet reliefgaller i benvitt, ljusgrått och brunt.

Ställvis något slitage, smärre fläckar. Ställvis skadade fransar, flera saknas.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

336. Erik Tidstrand, taklampor, ett par, modell "29423", Nordiska Kompaniet, 1930-40-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
44 000 SEK