822
263662

MATTA. Rölakan. 285,5 x 189,5 cm. Sverige 1950-60-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
911 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Gråbrunmelerad botten med polykromt rutmönster och stiliserade blommor.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Något skadade kortsidor, skadade fransar, de flesta saknas.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

163. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Nyponblomman", rölakan, ca 297 x 203 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK