818
263596

MATTA. "Viggen". Rölakan. 206 x 143 cm. Signerad BK SH (Berit Koenig, Svensk Hemslöjd).

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
795 - 883 EUR
820 - 911 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Rand- och sicksackmönster i olika gula, grå och bruna nyanser samt benvitt. Sverige omkring 1950.

Obetydligt slitage, smärre fläckar. Kortsidorna med smärre skador, skadade fransar, de flesta saknas.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

329. Axel Einar Hjorth, barvagn, "Typenko", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
Aktuellt bud:
14 000 SEK