815
259843

MATTA. Rölakan. 272,5 x 217 cm. Signerad AÅ R. Sverige 1950-tal.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
618 - 795 EUR
638 - 820 USD
Klubbat pris
27 000 SEK

Olikfärgade gula geometriska mönster. Långsidorna med bårder i röda, gula och bruna nyanser med samma mönster.

Något slitage, smutsig, fläckar. En kortsida med smärre skador.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

165. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Ljusa plador", rölakan, ca 257 x 203 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK