813
255297

MATTA. Rölakan. 202 x 135,5 cm. Signerad AW. Sverige 1900-talets mitt.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
530 - 618 EUR
546 - 638 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Geometriska mönster i olika gröna, blå, grå, bruna och vita nyanser.

Något slitage, något smutsig, smärre fläckar. Kortsidorna med smärre skador, skadade fransar, flera saknas.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

159. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Bruna heden", rölakan, ca 309 x 209 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK