796
263633

MATTA. Reliefflossa. 241 x 116 cm. Sverige 1920-50-tal.

Utropspris
12 000 - 14 000 SEK
1 060 - 1 240 EUR
1 090 - 1 280 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Olivfärgad slätvävd botten med ränder och geometriska figurer i relief i olika blå, gröna och gula nyanser.

Något smutsig, smärre fläckar och hål. Kortsidorna med smärre skador, ställvis skadade fransar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

274. Anna Petrus, skulptur, tenn, lejon, Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1900-talets mitt.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK