795
263679

MATTA. Flossa. 315 x 267 cm. Sverige 1920-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 590 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Gulvitmelerad botten med meanderbård i olika bruna nyanser. Flera bårder.

Obetydligt ställvis hårt slitage, något smutsig, smärre fläckar och skador, liten lagning. Senare fransar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

266. Josef Frank, stolar, sju stycken, "Lindens matsalsstolar", modell "B 1039", Firma Svenskt Tenn, specialbeställda ca 1940.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK