503
247631

SIGVARD BERNADOTTE, ljusstakar, ett par, Georg Jensen, Köpenhamn 1945-77, sterling,

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
729 - 911 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

svenska importstämplar. Design nr 711 A, rund fot med räfflad kant, cylindriskt ben. Höjd 6,5 cm, vikt tillsammans 302 g.

Slitage.(2)

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

274. Anna Petrus, skulptur, tenn, lejon, Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1900-talets mitt.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK