351
255990

JOSEF FRANK, etagère samt tallrikar, 6 st, Firma Svenskt Tenn.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
364 - 546 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Grönt glas med genomgående handtag av tenn och mässing. Tillverkade vid Gullaskruf eller Reijmyre glasbruk. Höjd 37, längd 30 cm.

Repor, fotringsnagg.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

154. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Röda åttan", rölakan, 228 x 205 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK