"Les essències de la terra"
Bok med 15 offsetlitografier (Guarro), 1968, textsidor, justification du tirage signerat av Miró, Ex no 651/1000, utgiven av La Poligrafa, Barcelona. Förvarade lösa i linneklädd pärm och skyddsbox. 50 x 38,5 cm.
Några blad med mjuka veck. Skyddsboxen nött och med repor
Cramer 123.