Utan titel, ur: "Album 13"
Litografi, 1948, signerad med blyerts, samt med sekundär numrering 26/75, utgiven av Maeght, Paris. 31 x 40 cm, bladstorlek 45 x 56 cm (pur fil du Marais).
Missfärgad efter passepartout, spår efter ursprunglig numrering synlig under nuvarande sekundär numrering, mindre hanteringsveck.
Mourlot 77.