Utan titel, ur: "Album 13"
Litografi, 1948, signerad med blyerts 26/75, utgiven av Maeght, Paris. 28,5 x 38 cm, bladstorlek 44,8 x 56 cm (pur fil du Marais).
Gulnad, missfärgad efter passepartout, hål (3 x 5mm) i övre vänstra hörnet, hanteringsveck, repa i bilden 62 mm, blyerts?).
Mourlot 73.