Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 562

 
1556 föremål
1431. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1431. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
850. BÄGARE, glas. Ryssland, sent 1700-tal.
850. BÄGARE, glas. Ryssland, sent 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
722. BÄGARGLAS, två stycken. Tyskland, 1700-tal.
722. BÄGARGLAS, två stycken. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1427. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1427. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1433. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1433. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
933. SILSKED, av Peter Pettersson, Christiana, Norge, 1798.
933. SILSKED, av Peter Pettersson, Christiana, Norge, 1798.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
746. FIGURIN, flintgods. 1800-tal.
746. FIGURIN, flintgods. 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
289. SEMIANTIKT TIBETANSKT SADELTÄCKE. 121 x 67 cm.
289. SEMIANTIKT TIBETANSKT SADELTÄCKE. 121 x 67 cm.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1261. FIGURIN, lergods. Ming dynastin.
1261. FIGURIN, lergods. Ming dynastin.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1255. VAS, keramik. Ming dynastin.
1255. VAS, keramik. Ming dynastin.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
771. KOPP med FAT, porslin. Wien, ca 1800.
771. KOPP med FAT, porslin. Wien, ca 1800.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
731. KALLSKÅLSKÅL med LOCK, fajans. Rörstrand 1700-tal.
731. KALLSKÅLSKÅL med LOCK, fajans. Rörstrand 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
735. FAT, fajans, Marieberg, 1700-tal. Ehrenreichs period.
735. FAT, fajans, Marieberg, 1700-tal. Ehrenreichs period.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
734. FAT, fajans, Rörstrand, 1700-tal.
734. FAT, fajans, Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris 
16 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
763. FIGURIN, porslin. Meissen, 1920-tal.
763. FIGURIN, porslin. Meissen, 1920-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
791. ISKLOCKA, porslin. Kunglig Dansk omkring år 1800.
791. ISKLOCKA, porslin. Kunglig Dansk omkring år 1800.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
234. BRODERAD TAVLA, siden. 25 x 43 cm. Sverige omkring 1800.
234. BRODERAD TAVLA, siden. 25 x 43 cm. Sverige omkring 1800.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1390. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1390. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
832. SKÅL, av Pavel Ovchinnikov, Moskva 1891. Hovleverantörsstämpel.
832. SKÅL, av Pavel Ovchinnikov, Moskva 1891. Hovleverantörsstämpel.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1422. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qing dynasti.
1422. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1273. ORNAMENTDEL, brun sten. Arkaiserande.
1273. ORNAMENTDEL, brun sten. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1276. PLAKETT, sten. Arkaiserande.
1276. PLAKETT, sten. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1275. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin.
1275. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris 
4 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1274. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin eller äldre.
1274. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
461. Carl Viertel, Man med kraschan.
461. Carl Viertel, Man med kraschan.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
1436. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin,  Yongzheng (1723-35).
1436. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1563. KANNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1563. KANNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
719. SPETSGLAS. Sverige, 1700-talets andra hälft.
719. SPETSGLAS. Sverige, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1447. SÅSSNIPA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1447. SÅSSNIPA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
729. SKÅL, fajans. Troligen Frankrike, 1700-tal.
729. SKÅL, fajans. Troligen Frankrike, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1584. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1584. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1340. RÖKELSEKAR med LOCK, bergkristall. Qing dynastin.
1340. RÖKELSEKAR med LOCK, bergkristall. Qing dynastin.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1349. VAS med LOCK, rökkvarts. Kina, 1900-talets första hälft.
1349. VAS med LOCK, rökkvarts. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
831. SKRIN, filligran, okänd mästare, Vladikavkas tidigt 1900-tal.
831. SKRIN, filligran, okänd mästare, Vladikavkas tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1218. DAMFICKUR, Frankrike. 1800-talets första hälft.
1218. DAMFICKUR, Frankrike. 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1223. FICKUR, Omega, kronograf. Ca 1900.
1223. FICKUR, Omega, kronograf. Ca 1900.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1227. FICKUR, Urban Jürgensen & Sönner, Köpenhamn. Sent 1800-tal.
1227. FICKUR, Urban Jürgensen & Sönner, Köpenhamn. Sent 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1219. DAMFICKUR, Ulysse Nardin, Locle.
1219. DAMFICKUR, Ulysse Nardin, Locle.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
736. FAT, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
736. FAT, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1528. FIGURIN, keramik. Sen Qing dynastin.
1528. FIGURIN, keramik. Sen Qing dynastin.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
904. VINSIL, av Melchior Faust, Göteborg 1800-tal.
904. VINSIL, av Melchior Faust, Göteborg 1800-tal.
Klubbat pris 
4 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1587. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1587. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1428. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1428. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1494. ASSIETTE, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1494. ASSIETTE, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1501. TEDOSA, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
1501. TEDOSA, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
918. BÄGARE, av Niclas Warneck, Karlstad 1742.
918. BÄGARE, av Niclas Warneck, Karlstad 1742.
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
777. TEKANNA, porslin. Frankenthal, 1700-tal.
777. TEKANNA, porslin. Frankenthal, 1700-tal.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
460. Salomon Hofling, Man i blå justacorps.
460. Salomon Hofling, Man i blå justacorps.
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1165. AMULETT, skuren jade. Tidigt 1900-tal.
1165. AMULETT, skuren jade. Tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
932. BEGRAVNINGSSKED, av Pehr Zethelius, Stockholm 1796.
932. BEGRAVNINGSSKED, av Pehr Zethelius, Stockholm 1796.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

667. Olle Olsson-Hagalund, "Flicka med blomsterhatt".
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
165 000
 
SEK
ditt bud
160 000
 
SEK
ditt bud
155 000
 
SEK
ditt bud
150 000
 
SEK
ditt bud
145 000
 
SEK
ditt bud
140 000
 
SEK
ditt bud
135 000
 
SEK
ditt bud
130 000
 
SEK
ditt bud
125 000
 
SEK
ditt bud
120 000
 
SEK
ditt bud
115 000
 
SEK
ditt bud
110 000
 
SEK
ditt bud
105 000
 
SEK
ditt bud
100 000
 
SEK
ditt bud
95 000
 
SEK
ditt bud
90 000
 
SEK
ditt bud
85 000
 
SEK
ditt bud
80 000
 
SEK
ditt bud
75 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
165 000 SEK