885
188839

MJÖLKKANNA, av Johan Malmstedt, Göteborg 1795. Gustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Klubbat pris
18 500 SEK

Invändigt förgylld. Cylindrisk på fyra bladfötter. Pärlstav och på locket ros. Rakt handtag i ebenholts med tapp. Undertill stämplat ägarmonogram. Höjd 13,5 cm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

57. Berndt Friberg, vaser, 4 st, stengods, Gustavsbergs studio 1958-63.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK