BESTICKUPPSÄTTNING, 48 delar, av bl. a Carl Seipel, S:t Petersburg 1868-1869.
Nio delar stämplade i Helsingfors 1921. Bestående av 12 matskedar, 12 dessertskedar, 12 dessertgafflar (stpl A.K. S:t Petersburg 1869) samt 12 teskedar. Slätt, spatelformat skaft med graverat monogram. Vikt 2 346 g.
Slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in