846
229742

CIGARETTETUI, av icke identifierad mästare, Moskva 1908-1917.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 527 EUR
373 - 560 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Samorodokdekor med knäppe av guld samt cabouchonslipad blå sten. Invändigt förgyllt. Längd 13 cm, vikt 314 g.

Locket med lagningar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

76. Carl-Harry Stålhane, unik vas, stengods, Rörstrand 1947.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
6 500 SEK