827
230643

MUGG, otydlig mästastämpel, Moskva 1830-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
454 - 636 EUR
483 - 676 USD
Klubbat pris
18 500 SEK

Förgylld. Urnformad på rund fot. Livet med pressade medaljonger med motiv av de tre gracerna. Svängd bladornerad hänkel med fågel. Höjd 15 cm, vikt 326,5 g.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

449. Högklassig ram, silver, emalj, pärlor och diamanter, Kontrollmästarstämpel Ivan Lebedkin, C.E. Bolin, Moskva 1896-1908.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
Aktuellt bud:
200 000 SEK