705
232327

SPANJOLETTER, fyra stycken. 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
698 - 873 EUR
740 - 925 USD
Klubbat pris
4 500 SEK

Förgylld brons. Märkta MP under grevlig krona, samt märkta RG. Handtagens längd 20 cm. Total längd ca 300 cm.

Proveniens

Enligt uppgift inköpta på Sagerska auktionen 1988.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?