514
233937

BORD. Stockholmsarbete, 1700-talets slut. Gustavianskt.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 240 EUR
3 700 - 5 550 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Fanerat med rosenträ, lönn och mahogny. I kortsarger lådor. Inläggningar av blombukett och fält. En låda märkt undertill märkt "Lundelius". Längd 67, bredd 42, höjd 74 cm.

Fanerskador, spår efter hörnbeslag, kompletterade fotavslutningar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?