Verdure - Polykrom slottspark med slott, fontäner, hjortjakt, änder och hundar bland blommor och träd. Bred bård med fåglar, frukter och blommor. Ull och silke. Delvis fodrad.
Ställvis slitage, fläckar, kompletteringar, lagningar, skador, bristningar.