1485
204816

TRÄDGÅRDSPALL, porslin. Sen Qing dynasti.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tunnformad med genombrutet cashemönster och dekor av drakar bland krysantemum mot gul fond. Höjd 47,4 cm.

Slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

402. Barbro Nilsson, matta, "Krabban, grå", flossa, ca 256 x 190 cm, signerad AB MMF BN.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
46 000

ditt bud
Aktuellt bud:
46 000 SEK