1314
216229

THANGKA, Tibet eller Mongoliet, sannolikt 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
545 - 727 EUR
580 - 773 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Föreställande Dorje Legpa på lejon omgiven av buddhistiskt panteon. Bild 63,5 x 43 cm (med sidenmontering som rulle, 90 x 57 cm).

Veck, slitage, mindre färgbortfall, defekter.

Tilläggslista

Osignerad. Unsigned.

Dorje Legpa, one of the main guardians of Nyingma (the old School of Tibetan Buddhism).

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

522. Chopard ring 18K vitguld med en markisslipad diamant 1.00 ct D vvs enligt gravyr.
Utropspris
165 000 - 175 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
160 000

ditt bud
Aktuellt bud:
160 000 SEK