1136
229288

BROSCH, mikromosaik avbildande Colosseum på onyx med guldram. Italien, ca 1860-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

14k guld. Onyx med skador smt tennlödningar. L. 6,5 cm. Originaletui.