"Prodigy"
Signerad Jockum och daterad -97. Blandteknik, collage på papper 33 x 24,5 cm.
Norrköpings Konsthall, "Rock'n' Roll Vol. I", 27 januari - 13 maj 2007.
Sörlandets Konstmuseum, Kristiansand, "Rock'n' Roll Vol. I", 30 juni - 9 september 2007.
SWE Reklambyrå, "Vem bryr sig.", 2006. Avbildad i färg, bild nr 51.
Bilden publicerades för första gången i DN På stan där den utgjorde illustration till en skivrecension. Den har även publicerats i den unika trycksaken "Vem bryr sig." som endast gjordes i 3 000 exemplar och innehöll 77 musikillustrationer av Nordström, gjorda mellan 1997 och 1999.