Utan titel, ur "Reworkings series"
Signerad Per Wizén och daterad 1998 och numrerad 2/3 a tergo. Analogt collage överfört till cibachrome, monterad på aluminium 70 x 110 cm.
Galleri Milliken, Stockholm/Berlin.
Verk ur "Reworkings series", konstnärens första, har köpts in av bland annat Contemporary Arts Museum Houston och Brooklyn Museum.