"Untitled #22 Girl with Pigeon"
Signerad Vee Speers och numrerad 3/6 på etikett a tergo. Ilfochrome monterad på dibond och ramad, bildyta 120 x 96 cm. Inkl ram 135 x 110,5.
Ej examinerad ur ram.
Ur serien "The Birthday Party", 2007.
Vee Speers måleriska porträtt kunde ses på Fotografiska 2010. [Länk]