"Untitled (Greenwood, Mississippi)", 2001
Signerad William Eggleston och numrerad 31/40 samt med copyrightstämpel a tergo. Iris print, bildyta 46 x 68 cm. Ur BAM Photography Portfolio II utgiven av Serge Sorokko Gallery, San Fransisco.