931
221594

MATTA. Rölakan. 490 x 305,5 cm. Signerad TPB (Textilatelier Polly Björkman).

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 740 - 3 660 EUR
2 870 - 3 830 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Sverige omkring 1900-talets mitt. Ljusrödmelerad botten med polykroma geometriska figurer och två bårder.

Ställvis något slitage, smutsig, fläckar. En kortsida avkortad, en kortsida med smärre skador och ställvis skadade fransar, flera saknas.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?