VIVIANNA TORUN BÜLOW HÜBE, armring, för Firma Georg Jensen, Köpenhamn 1945-77,
sterling, svenska importstämplar, design nr 205, hänge med droppformad rutilkvarts.
Enligt uppgift inköpt i Stockholm i slutet av 1960-talet.