Klockformad skål i café au lait-färgat glas, lösa dekordelar i två våningar i form av blommor och blad i bärnstensfärgat glas. Höjd ca 110 cm.
Några dekordelar med nagg, extra delar medföljer.
Enligt uppgift inköpt i Venedig på 1930-40-talet.