Tennskivor med graverad dekor av motiv ur Noaks Ark, benställning av svärtat trä. Ostämplade. Största bordets längd 66,5 cm, bredd 34,5 cm, höjd 55,5 cm.
Smärre skador och slitage. (3)
Svenskt Tenns katalog 1931, modellnummer 423.